O Metodzie Callana

Metoda Callana jest sposobem nauki języka angielskiego polegającym na szybkiej wymianie pytanie-odpowiedź między uczniem a nauczycielem. Najpierw powtarza się po nauczycielu a z czasem z pamięci, płynnie i swobodnie, wypowiada pytania i odpowiedzi zaczerpnięte z podręcznika (którym podczas lekcji dysponuje tylko nauczyciel). Uczeń jest bombardowany dużą ilością zdań w języku angielskim w bardzo szybkim tempie (w przemyślany i sprawdzony sposób), przez co ma szybko język ten przyswoić. Metoda Callana jest najbardziej popularnym przedstawicielem Metody Bezpośredniej (Direct Method).

W dzisiejszych czasach naucza się nią w około 450 szkołach w 35 krajach. Uczyło się nią ponad milion ludzi, w tym zdobywca nagrody Nobla Gabriel García Márquez.

Mówi się, że Callan School of London jest największą szkołą językową na świecie, codziennie uczy się tam 2000 uczniów.

Metoda Callana - co ją wyróżnia?

  • Rozbudowany i dokładnie przemyślany system powtórek przerabianego materiału (głównie on pozwala osiągać dużo szybsze efekty w nauce)
  • Praktycznie brak konieczności ćwiczenia samemu po zajęciach (co wynika bezpośrednio z systemu powtórek stosowanego podczas nauki w MCM English)
  • Ok 90% czasu lekcji to mówienie i to wyłącznie po angielsku
  • Część czytana lub pisana występuje zamiennie i stanowi niewielki odsetek czasu zajęć
  • Nie ma potrzeby zakupu własnych książek do nauki Metody, ani innych materiałów